Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor

17. 2. 2008

Dny se neustále protahují. Na Hromnice dokonce už o hodinu více a tak jsem asi stejně jako další kaktusáři čím dál víc nervózní. Kaktusům samotným a přípravě na jaro teď věnuju čím dál víc času.

*

Ještě zbývá několik rostlin, které chci přasadit a tak je vyndávám z květináčků, zkracuju a kontroluju kořeny.

*

Začínám si dávat dohromady suroviny k přípravě substrátu. Letos bude  přesazovaných rostlin trochu víc a tak si některé součásti substráru nakupuji. Přikoupil jsem už namíchaný substrát pro kaktusy. Měl by obsahovat nějaké živiny a vybrané druhy rašeliny. Nejspíš jej smíchám se zemí z krtin a s hrubým plaveným pískem.

* 

Taky už přišla semínka z Chrudimi a i květináčky a dózami na výsevy. Takže už nebude dlouho trvat a pustím se do výsevů. Pravděpodobně to bude výsev do perlitu, kterého mám po přestavbě v domě dostatek.

*

A dnes jsem objevil už i první změny na rostlinách. Na solisiích jsem jako obvykle jako u prvních rostlin našel první náznaky poupat. Už nám to asi opravdu začíná.

*

A tak začínám sázet některé rostlinky u kterých se poupata dají očekávat nejdřív. První šly do zěmě ty solisie a po nich hned rebucie a všechny fossuláky. Ty také každoročně kvetou jako jedny z prvních.